آشنایی با سبک مدرن دکوراسیون

آشنایی با سبک مدرن دکوراسیون

آشنایی با سبک مدرن دکوراسیون

کلمه "مدرن" یکی از پر استفاده ترین عبارات در دکوراسیون است. سبک مدرن امروزی که اغلب با سبک معاصر اشتباه گرفته می شود ، بر اساس یک جنبش طراحی است که در اواخر قرن بیستم متولد شد. مبلمان و دکورهای سبک مدرن از مواد طبیعی، رنگ‌های خنثی یا خاکی و حذف جزئیات غیرضروری استفاده می‌کنند.

در حالی که ممکن است طیف وسیعی از رنگ ها را در استایل های معاصر ببینید، سبک های مدرن رنگ های تک رنگ دارند.

تاریخچه سبک مدرن دکور

این سبک که ریشه در معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناویایی دارد سبک مدرن ساده و بدون تزئین است و اغلب از آن به عنوان سبک دوران دهه 1920 تا 1950 یاد می شود. محبوبیت جنبش سبک مدرن در نیمه اول قرن بیستم ادامه یافت و مشتقات بعدی این سبک به عنوان مدرن و پست مدرن اواسط قرن شناخته شدند.

معماری اسکاندیناوی شامل چه چیزی است؟

معماری و طراحی اسکاندیناوی شامل رنگ های روشن و خنثی است. فضای باز و پنجره های بزرگ همگی به معنای به حداکثر رساندن نور در فضا هستند. همچنین تمرکز بر خطوط تمیز و مواد طبیعی برای القای حس سادگی و راحتی وجود دارد.

یکی از باورهای کلیدی نهضت طراحی مدرن این ایده است که "فرم از عملکرد پیروی می کند." به عبارت دیگر، طراحی تمام وسایل و اشیاء تزیینی باید هدف مورد نظر خود را منعکس کند و اگر یک مبل، دکور یا جزئیات تزئینی هدف کاربردی نداشته باشد، می توان آن را حذف کرد.

ویژگی های معمول یک فضای مدرن

فلسفه­ای که در پس سبک مدرن وجود دارد، آن را به یک انتخاب عالی برای دکوراسیون برای کسانی تبدیل می‌کند که فضاهای ساده با خطوط تمیز و فقدان تزئینات شلوغ را دوست دارند. اگر به فکر تزیین فضا به سبک مدرن هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بدانید.

  • عناصر سازه ای (مانند بتن یا تیرها) اغلب در معرض دید قرار می گیرند
  • تاکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی های کمتر
  • فقدان شلوغی
  • مبلمان کم ارتفاع و افقی با خطوط تمیز
  • استفاده از نور طبیعی و پنجره های بی تزئین
  • مواد طبیعی مانند چوب رنگ نشده، فلزات، چرم و الیاف طبیعی
  • یک پالت رنگ خنثی یا "طبیعی".
  • سطوح بازتابنده مانند فولاد، کروم یا شیشه
  • چوب های طبیعی و روکش های چوبی
  • سبک مدرن در مقابل سبک معاصر

سبک معاصر از یک دوره خاص متولد نشده است. سبکی است که با گذشت زمان تغییر می کند و می تواند عناصر مدرن را در خود جای دهد و ممکن است در چند دهه دیگر، سبک جدید معاصر نامیده شود. مبلمان معاصر شکل های متمایز تری دارند و اغلب می توانند شامل مبلمان منحنی باشند.

با شروع دهه 1990، دکوراسیون معاصر از روند مینیمالیستی پیروی کرد و می تواند شامل رنگ های متضاد شدید با سیاه و سفید باشد، در حالی که سبک مدرن به جای اینکه تند و سرد باشد، بر پایه رنگهای خنثی است. قطعات به کار رفته در سبک معاصر ممکن است به سادگی برای تزیین باشند، در حالی که قطعات مدرن باید عملکردی باشند.

نبرد برای تعریف سبک مدرن احتمالاً ادامه خواهد داشت، زیرا این موضوع به طور گسترده مورد بحث است. اما در ریشه خود، سبک مدرن بازتاب یک دوره خاص است. با این حال، بسیاری از مردم به دلیل ماهیت ساده و کاربردی، قطعاتی از سبک مدرن را در خانه و محل کار خود وارد می کنند. از آنجایی که بسیاری از مردم برای سادگی در زندگی تلاش می کنند شاید آنها به سمت سبک مدرن کشیده شوند زیرا به نظر می رسد همه چیز را ساده می کند. این با روند طراحی فضاهای مفهومی باز همراه است.